EUR/USD Paritesi Yorumları / Yapı Kredi – (16.10.2020)

ABD Hazine Bakanı Mnuchin’in yeni mali teşvik paketi için 3 Kasım ABD seçimlerinden önce uzlaşma ihtimalinin zor olduğuna dair açıklaması, virüse ilişkin aşı/ilaç çalışmalarına ara verilmesi haberleri ve artan virüs vakalarına istinaden sıkılaşan tedbirlerle global risk iştahında düşüş görülüyor. Dün başlayan AB Liderler Zirvesi bugün de devam edecek. Brexit konusu ön planda.

ABD Başkanı Trump, AB’nin 4 milyar USD’lik Amerikan ürününe tarife uygulaması halinde ABD’nin çok daha sert karşılık vereceğini dile getirdi. Dün gelen veriye göre ABD’de geçtiğimiz hafta işsizlik maaşı başvuruları geçen 898 bin ile beklentileri aştı.

Bugün ABD’de Eylül’de perakende satışlar, sanayi üretimi, Michigan Tüketici Güven Endeksi; Euro Bölgesi’nde ise TÜFE ön planda takip edilecek.

Dolar Endeksi 93,80 seviyelerine yükselirken bu sabah 1,1705 seviyelerinde işlem gören paritede 1,1715 ve 1,1735 direnç; 1,1690 ve 1,1650 destek olarak öne çıkabilir.

Kaynak: Yapı Kredi Private Banking Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN