EUR/USD Paritesi Yorumları / Yapı Kredi – (14.01.2021)

Piyasalar, Biden’ın teşvik paketinin 2 trilyon Usd olacağı belirtiliyor. Başkan yardımcısı Pence’in ‘Trump’ın azline yanaşmaması’ ABD iç siyasi tansiyonu biraz azalttı. Demokratlar Trump’ı görevden almak için Temsilciler Meclisi’nden karar çıkardılar. Trump’ın azli için Senato’nun çoğunluk onayı gerekiyor, onay Trump’ın görev süresinin sonrasına sarkabilir.

ABD TÜFE verisi beklentiler dahilinde geldi. ‘ABD’de enflasyon yükselecek’ tartışması biraz azaldı. Bej Kitap ise ekonomideki toparlanmanın sürdüğünü ortaya koydu. Aşı, geleceği dair iyimserliği destekliyor. Vaka sayılarındaki artış ise bu iyimserliği biraz baskılıyor. Dolar Endeksi 90,4 seviyesine yükseldi.

Vaka sayılarındaki artış kısıtlamaları zorunlu kılıyor. Mutasyon virüsün kontrol edilememesi halinde Almanya kısıtlamaları Mart ayı sonuna kadar uzatılması değerlendiriliyor.

Parite bu sabah 1,214 seviyelerinde işlem görüyor. Paritede 1,212 ve 1,208 destek; 1,215 ve 1,217 direnç olarak öne çıkabilir. Yatay seyir öngörüyoruz.

Kaynak: Yapı Kredi Private Banking Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN