EUR/USD Paritesi Yorumları / Tacirler Yatırım – (8.01.2021)

Dün sabahki bültenimizde, son üç günlük yükselişin ardından EURUSD paritesindeki yükseliş eğiliminin zayıflayabileceğini ve paritenin 1,22 seviyesine doğru bir geri çekilme hareketi gerçekleştirebileceğini belirtmiştik. Çarşamba günü 89,20 seviyesine kadar gerileyen dolar endeksi dün kayıplarının bir kısmını telafi etti ve 89,96 seviyesine kadar yükselmesinin ardından günü 89,82 seviyesinden yükselişle tamamladı.

Dolar endeksi dünkü kapanışı ile birlikte yaklaşık son iki haftadan bu yana en sert yükselişini kaydetti. Dolar endeksindeki yükseliş hareketi ile birlikte kazançlarının bir kısmını silen EURUSD paritesi, dün 1,23 seviyesi üzerinden 1,2245 seviyesine kadar geriledi. Parite son üç günlük yükselişinin ardından dünü 1,2266 civarından düşüşle tamamladı.

Bu sabah saatlerinde 1,2260 seviyesinden işlem gören EURUSD paritesinin Kasım ayının başlangıcından bu yana istikrarlı bir yükseliş eğilimi içerisinde olduğu takip ediliyor. Teknik göstergelerin ürettikleri sinyaller doğrultusunda paritenin kısa vadede 1,22 – 1,25 bandında hareket etmesini beklemekteyiz. Belirtmiş olduğumuz kanalın alt çizgisine, yani kanal desteğine denk gelen 1,22 seviyesi ise önemli bir destek olarak karşımıza çıkıyor.

1,22 seviyesinin aşağı yönlü kırılması paritedeki yükseliş kanalının da kırılmasına yol açacağından paritede aşağı yönlü bir düzeltme hareketinin başlamasına yol açabilir.

Bugün yurt dışında Almanya Kasım Ayı Sanayi Üretimi verileri, Euro Bölgesi Kasım Ayı İşsizlik Oranı, ABD Aralık Ayı Tarım Dışı İstihdam Değişimi & İşsizlik Oranı ve Ortalama Saatlik Kazançlar verileri ile Fed Yönetim Kurulu Üyesi Clarida’nın konuşması takip edilecek.

Kaynak: Tacirler Yatırım Global Piyasalar Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN