EUR/USD Paritesi Yorumları / Tacirler Yatırım – (7.04.2021)

Dün 92,27 seviyesine kadar geri çekilen dolar endeksi, günü 90,33 seviyesinden düşüşle tamamladı. Dolar endeksinde etkili olmaya devam eden düşüş eğilimi paralelinde yükselişini sürdüren EURUSD paritesi ise 1,880 seviyesini test etmesinin ardından günü 1,1874 seviyesinden yükselişle kapattı.

EURUSD paritesi bu sabah saatlerinde 1,1870 seviyesinden işlem görüyor. Dolar endeksinin ise 92,32 seviyesinden işlem gördüğü takip ediliyor. Dolar endeksindeki mevcut geri çekilme hareketinin bir süre daha etkili olması beklenebilir. Ancak, ABD ekonomisindeki güçlü toparlanma sinyalleri ve ABD’de hızlanan aşılama süreci paralelinde dolar endeksindeki bu düşüş eğiliminin “düzeltme” olarak sınırlı kalması söz konusu olabilir. Böyle bir durumda EURUSD paritesindeki mevcut yükseliş eğiliminin de önümüzdeki dönemde satış fırsatı olarak sınırlı kalması beklenebilir.

EURUSD paritesindeki teknik görünüme baktığımızda göstergeler paritedeki kısa vadeli yükseliş eğiliminin korunduğunu gösterse de orta – uzun vadeli sinyaller paritedeki aşağı yönün sürdüğünü gösteriyor. Kısa vadede yükselişin sürmesi durumunda 1,19 direncini takip edeceğiz. Bu direncin kırılması durumunda yükselişin 1,1920 üzerini hedef alması beklenebilecekken, 1,19 seviyesinin aşılamaması durumunda kısa vadede 1,1820 – 1,1900 bandında bir hareket görmeyi bekleyebiliriz.

Bugün yurt dışında Avrupa ve İngiltere’den gelecek olan Markit Hizmet & Bileşik PMI Endeksi (Nihai) verileri, FOMC toplantı tutanakları ve bölgesel Fed başkanlarının konuşmaları takip edilecek.

Kaynak: Tacirler Yatırım Global Piyasalar Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN