EUR/USD Paritesi Yorumları / Tacirler Yatırım – (6.04.2021)

Haftanın ilk işlem gününde dolar endeksindeki düşüş hareketi piyasalar üzerinde etkili oldu. 93 seviyesi üzerinden geri çekilen dolar endeksi 92,53 seviyesine kadar gerilemesinin ardından günü bu seviyeden düşüşle kapattı. Dolar endeksinde dün görülen sert düşüş eğilimi ile birlikte beklentimizin aksine yeniden 1,18 seviyesi üzerine yükselen EURUSD paritesi, 1,1822 seviyesine kadar yükselmesinin ardından günü 1,1813 seviyesinden yükselişle tamamladı.

EURUSD paritesi bu sabah saatlerinde 1,1810 seviyesinden işlem görüyor. Dolar endeksinin ise 92,65 seviyesinden işlem gördüğü takip ediliyor. Dolar endeksinde bugün itibarıyla 92,47 seviyesi civarına denk gelen ama bir destek bölgesi olarak ön plana çıkan 200 günlük hareketli ortalamayı takip ediyoruz. Teknik görünümü incelediğimizde göstergeler paritenin bugün içerisinde 1,1770 – 1,1830 seviyeleri arasında hareket edebileceğinin sinyalini veriyor.

Bugün yurt dışında Euro Bölgesi Nisan Ayı Sentix Yatırımcı Güveni ve Euro Bölgesi Şubat Ayı İşsizlik Oranı verileri takip edilecek.

Kaynak: Tacirler Yatırım Global Piyasalar Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN