EUR/USD Paritesi Yorumları / Tacirler Yatırım – (4.05.2021)

EURUSD paritesi Cuma günü yaşadığı sert satış baskılarının ardından haftanın ilk işlem gününde ayıplarının ufak bir kısmını telafi etti. Bununla birlikte dün 1,2078 seviyesine yükselen parite, günü 1,2065 seviyesinden sınırlı da olsa yükselişle tamamladı. Paritede dün kaydedilen bu yükselişle, yeniden 91 seviyesi altına gerileyerek Cuma günkü kazançlarının bir kısmını silen dolar endeksi etkili oldu.

EURUSD paritesi bu sabah saatlerinde 1,2035 seviyesinden işlem görüyor. Aşağıdaki grafik üzerinden görülebileceği gibi EURUSD paritesi kısa vadeli yükseliş kanalını aşağı yönlü kırması sonrasında düşüş eğilimini sürdürmekte. Teknik göstergeler, paritedeki aşağı yönlü hareketin sürmesi durumunda kısa vadede 1,20 seviyesi altının hedef alınabileceğini işaret ediyor. Kısa vadeli işlem bandı olarak ise teknik göstergelerin 1,1975 – 1,2055 bandını ön plana çıkardığını görmekteyiz.

Bugün yurt dışında İngiltere Nisan Ayı Markit İmalat PMI Endeksi (Nihai), ABD Mart Ayı Fabrika Siparişleri & Dayanıklı Mal Siparişleri verileri ve San Francisco Fed Başkanı Daly’nin Konuşması (FOMC’de oy sahibi) izlenecek.

Kaynak: Tacirler Yatırım Global Piyasalar Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN