EUR/USD Paritesi Yorumları / Tacirler Yatırım – (30.04.2021)

Dün 1,21 seviyesi üzerinde tutunmaya devam eden EURUSD paritesi, gün içerisinde 1,2102 – 1,2151 bandında işlem görmesinin ardından 1,2122 seviyesinden yatay bir kapanış gerçekleştirdi.

EURUSD paritesi bu sabah saatlerinde 1,2117 seviyesinden işlem görüyor. Dolar endeksinin ise 90,63 seviyesinde hareket ettiği takip ediliyor. Aşağıdaki grafik üzerinden de görülebileceği üzere EURUSD paritesi kısa vadeli yükseliş kanalı içerisindeki hareketine devam etmekte. Teknik görünümü incelediğimizde trend ve momentum göstergelerinin EURUSD paritesinin kısa vadede 1,21 seviyesi üzerinde bir tutunma çabası içerisinde olabileceğinin ve 1,21 – 1,2180 bandında işlem görebileceğinin sinyalini verdiğini görmekteyiz.

Bu noktada, 1,21 seviyesi kısa vadeli kanalın alt çizgisine yani kanal desteğine denk gelmesi dolayısı ile bir destek bölgesi olarak ön plana çıktığını ve bu seviyenin kalıcı olarak aşağı yönlü kırılması durumunda paritede aşağı yönlü bir eğilimin ön plana çıkabileceğini ifade etmemizde fayda var.

Bugün yurt dışında Almanya ve Euro Bölgesinden gelecek olan 1Ç21 büyüme verileri, Euro Bölgesi Nisan ayı TÜFE verileri, ABD Mart ayı Kişisel Gelir & Kişisel Harcamalar ve ABD Nisan Ayı Michigan Tüketici Güven Endeksi verileri takip edilecek.

Kaynak: Tacirler Yatırım Global Piyasalar Bülteni