EUR / USD Paritesi Yorumları / Tacirler Yatırım – (30.04.2019)

Geçtiğimiz hafta Cuma günü 1,1113 seviyesine kadar gerileyerek Mayıs 2017’den bu yana en düşük seviyesini test eden EURUSD paritesi, yeni haftanın ilk işlem gününü yükseliş çabası içerisinde geçirerek kayıplarının bir kısmını telafi etti. 1,1195 seviyesine kadar yükselen parite, bu sabah saatlerinde bu seviyesi civarında dalgalı bir seyir izliyor. Aşağıdaki grafik üzerinden de görülebileceği üzere, EURUSD paritesi kısa vadeli bir yükseliş kanalı bünyesinden hareket ediyor.Mevcut durumda kanal direncinin hemen altında hareket eden paritede, teknik göstergeler aşırı alıma işaret ederek paritenin kanal direncinden yönünü aşağı çevirebileceğini işaret ediyor. Dolayısı ile EURUSD paritesinin kısa vadede 1,12 seviyesi altındaki seyrini korumasını ve kanalın üst sınırından yönünü aşağı çevirerek 1,1160 seviyesine doğru bir geri çekilme gerçekleştirmesini beklemekteyiz.

Bugün Euro Bölgesinden gelecek olan büyüme ve Almanya’dan gelecek olan enflasyon verileri, euro ve dolar endeksindeki kısa vadeli görünüm açısından oldukça önemli olacak. Bunların yanı sıra, yarın akşam Türkiye saatiyle 21:00’da açıklanacak olan FOMC kararı da dolar endeksi ve paritedeki kısa vadeli görünüm açısından önemli olacak.

PROFESYONEL TRADER EKRANLARINI ÜCRETSİZ DENEMEK İÇİN TIKLAYIN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin