EUR/USD Paritesi Yorumları / Tacirler Yatırım – (26.11.2020)

Koronavirüs aşısına ilişkin gelen olumlu haber akışı paralelinde piyasalarda risk iştahı yüksek seyretmeye devam ederken, azalan güvenli liman talebi ile birlikte 92 seviyesi altına gerileyen dolar endeksi yaklaşık son 3 ayın en düşük seviyesini test etti.

Dolar endeksindeki düşüş eğilimi paralelinde 1,19 direncini yukarı yönlü kırmayı başaran EURUSD paritesi ise dün 1,1930 seviyesine kadar yükselerek günü yükselişle tamamladı. EURUSD paritesi bu sabah saatleri itibariyle 1,1920 seviyesinden işlem görüyor. Aşağıdaki grafik üzerinden, EURUSD paritesinin dün gerçekleştirdiği günlük kapanış ile birlikte kısa vadeli işlem bandını ve 1,19 direncini yukarı yönlü kırma hareketi görülebilir.

Teknik görünüme baktığımızda trend ve momentum göstergelerinin paritedeki yükseliş eğiliminin korunduğunun ve kısa vadede 1,1950 – 1,20 bandının hedef alınabileceğinin sinyalini verdiğini görüyoruz. Bugün yurt dışında Almanya Aralık Ayı GfK Tüketici Güven Endeksi verisi açıklanacak. ABD’de Şükran Günü nedeniyle bugün piyasalar kapalı olacak.

Kaynak: Tacirler Yatırım Global Piyasalar Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN