EUR / USD Paritesi Yorumları / Tacirler Yatırım – (26.03.2020)

Fed’in Pazartesi günü açıkladığı yeni teşvik paketi sonrasında hafta başından bu yana sert satış baskılarına maruz kalan dolar endeksi, geri çekilme hareketine dün de devam ederek düşüşünü dördüncü güne taşıdı. Dün gün içerisinde 100,84 seviyesine kadar inen endeks, bugün Asya seansında 100,61 seviyesini test etti. Dolar endeksinde etkili olmaya devam eden satış baskısı ile birlikte kayıplarını silmeyi sürdüren EURUSD paritesi ise dün 1,0896 seviyesine kadar çıkarak yükselişini dördüncü güne taşıdı.

Bugün Asya seansında 1,0934 seviyesini test eden EURUSD paritesi, bu sabah saatlerinde 1,0910 seviyesinden işlem görüyor. Aşağıdaki grafik üzerinden de görülebileceği üzere, dolar endeksindeki zayıflama ile birlikte EURUSD paritesi kısa vadeli bir yükseliş kanalı oluşturmuş durumda. Teknik görünüme baktığımızda paritedeki aşağı yönlü hareketlerde 1,0888 seviyesinin güçlü bir teknik destek olarak ön plana çıktığını, yükseliş eğilimlerinde ise 1,0925 seviyesinin direnç konumunda olduğunu görüyoruz.

1,0925 direncinin yukarı yönlü kırılması durumunda paritedeki yükselişin ilk etapta 1,0965 direncine doğru sürmesi ve paritenin yeniden bu direnci kırmaya çalışması beklenebilir. Diğer yandan, paritede yeniden düşüş eğiliminin ön plana çıkması ve 1,0888 desteğinin aşağı yönlü kırılması durumunda 1,0815 seviyesine doğru bir geri çekilme hareket görülebilir.

Bugün Almanya Nisan Ayı GfK Tüketici Güven Endeksi, İngiltere Şubat Ayı Aylık Perakende Satışlar, ABD Haftalık İşsizlik Başvuruları ve ABD 4Ç19 GSYİH Çeyreklik Büyüme Oranı, Tüketici Harcamaları ve Çeyreklik Çekirdek Tüketici Harcamaları verileri takip edilecek.

PİYASA ANALİZLERİNİZİ CANLI VE ÜCRETSİZ YAPIN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin