EUR/USD Paritesi Yorumları / Tacirler Yatırım – (26.02.2021)

Dolar endeksi dün oldukça geniş bir bant aralığında dalgalanırken, EURUSD paritesinin de volatil bir seyir izlemesine neden oldu. Dün akşam saatlerinde 89,68 seviyesine kadar gerilemesinin ardından yönünü yukarı çeviren dolar endeksi, ABD 10 yıllık tahvil faizinde akşam saatlerinde hızlanan yükselişin de etkisi ile birlikte 90,20 seviyesi üzerine çıktı ve günü 90,13 seviyesinden tamamladı. Bu çerçevede, dün 1,2240 seviyesi üzerine kadar yükselen EURUSD paritesi, akşam saatlerinde kazançlarını silerek 1,2160 seviyesine doğru geri çekildi ve günü 1,2163 seviyesinden yatay bir seyirle tamamladı.

EURUSD paritesi bu sabah saatlerinde 1,2150 seviyesinden işlem görüyor. Asya seansında dolar endeksinde yukarı yönlü eğilimlerin ön plana çıktığını ve endeksin bu sabah saatlerinde 90,40 seviyesinde hareket ettiğini görmekteyiz. Aşağıdaki grafik üzerinden de görülebileceği gibi EURUSD paritesi kısa vadeli bir yükseliş kanalı içerisinde hareket ediyor. Paritenin kanal içerisindeki hareketini sürdürmesi durumunda kısa vadede 1,21 seviyesi üzerinde tutunması (bu seviye 20 günlük hareketli ortalamaya denk gelen kritik bir destek seviyesi) ve 1,21 – 1,22 bandında hareket etmesi beklenebilir.

Bugün yurt dışında ABD’den gelecek olan Ocak ayı Kişisel Gelir & Kişisel Harcamalar ve ABD Şubat Ayı Michigan Tüketici Güven Endeksi (Nihai) verileri izlenecek.

Kaynak: Tacirler Yatırım Global Piyasalar Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN