EUR/USD Paritesi Yorumları / Tacirler Yatırım – (25.05.2022)

Dolar endeksinde dün 101,65 seviyesine doğru hızlana geri çekilme EURUSD paritesindeki yükseliş çabasının da hız kazanmasına yol açtı. Bununla birlikte dün 1,0750 seviyesini test eden parite son bir ayın zirvesine yükselen parite, günü 1,0737 seviyesinden yükselişle tamamladı. Aşağıda EURUSD paritesinin haftalık grafiği yer alıyor. Grafik üzerinden de görülebileceği gibi parite Nisan ayının son haftasında Aralık 2020’den bu yana sürdürdüğü düşüş kanalını aşağı yönlü kırmış ve düşüşünü önemli ölçüde genişletmiş durumda. ECB cephesinden gelen şahin sinyaller ve dolar endeksinde oluşan aşağı yönlü tepki hareketi ile birlikte paritede son iki haftadır bir yükseliş eğilimi ön planda olsa da haftalık görünümde genel düşüş eğiliminin sürdüğü ve teknik görünümün aşağı yönlü olmaya devam ettiği izleniyor.

Bu çerçevede Nisan sonunda aşağı yönlü kırdığı eski kanalının sınırına kadar yükselmiş olan paritede, kanal çizgisinin bir direnç görevi görüp görmeyeceği takip edilecek. 1,07 – 1,0750 bandına denk gelen eski kanal çizgisinin yukarı yönlü kırılamaması, paritenin bir “Return Move” formasyonu oluşturmasına ve mevcut seviyelerden yönünü aşağı çevirerek bu bölgeden satış fırsatı sunmasına yol açabilir. 1,07 – 1,0750 bandının direnç olarak çalışması durumunda aşağıda ilk etapta 1,0675, 1,0626, 1,0575 ve 1,0535 destekleri izlenecek. Ancak 1,07 – 1,0750 bandının üzerine çıkılması ve eski kanala yeniden giriş yapılması durumunda yükselişin 1,08 seviyesi üzerini hedef alabileceğini belirtmemizde fayda var.

Kaynak: Tacirler Yatırım Global Piyasalar Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!