EUR/USD Paritesi Yorumları / Tacirler Yatırım – (25.02.2021)

Dün 90 – 90,43 bandında hareket eden dolar endeksi ise günü 90,18 seviyesinden sınırlı bir yükselişle tamamladı. Gün içerisinde 1,2109 – 1,2176 bandında işlem gören EURUSD paritesi ise günü 1,2167 seviyesinden yükselişle kapattı. EURUSD paritesi bu sabah saatlerinde 1,2176 seviyesinden işlem görüyor. Dolar endeksinin ise 90,02 seviyesinde hareket ettiğini görmekteyiz. Teknik görünümü incelediğimizde EURUSD paritesinde 1,2180 seviyesinin kısa vadeli önemli bir direnç seviyesi olduğunu görmekteyiz.

EURUSD paritesinin kısa vadeli grafiklerinde aşırı alıma işaret eden göstergeler, paritenin 1,2180 direncini aşamaması durumunda yükseliş eğiliminin güç kaybedebileceğini ve paritenin kazançlarının bir kısmını silebileceğini işaret ediyor. Dolayısı ile EURUSD paritesinin 1,2180 direncini aşamaması durumunda 1,21 seviyesi altına doğru bir geri çekilme hareketi gerçekleştirmesi söz konusu olabilir. Ancak bu direncin kalıcı olarak kırılması yükseliş hareketinin devamını görmemize neden olabilir. Teknik göstergeler paritenin bugün içerisinde 1,21 – 1,2180 bandında işlem görebileceğini işaret ediyor.

Bugün yurt dışında Almanya Mart Ayı GfK Tüketici Güven Endeksi, Euro Bölgesi Şubat Ayı Tüketici Güven Endeksi (Öncü), ABD Haftalık İşsizlik Başvuruları, ABD Ocak Ayı Öncü Dayanıklı Mal Siparişleri verileri, ABD 4Ç20 GSYİH Büyüme Oranı & Tüketici Harcamaları & Çekirdek PCE verileri (İkinci Okuma), ABD Ocak Ayı Aylık Bekleyen Konut Satışları, ABD Şubat Ayı Kansas Fed İmalat Endeksi ve bölgesel Fed Başkanları’nın konuşmaları takip edilecek.

Kaynak: Tacirler Yatırım Global Piyasalar Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN