EUR/USD Paritesi Yorumları / Tacirler Yatırım – (23.02.2021)

EURUSD paritesi haftanın ilk işlem gününde dolar endeksindeki zayıf seyrin de etkisi ile birlikte yukarı yönlü bir eğilim izledi. Yeni haftaya zayıf bir başlangıç yapan dolar endeksi, dün 90 seviyesi altına (89,99) gerilemesinin ardından günü 90,01 seviyesinden düşüşle tamamladı. Dolar endeksindeki düşüş eğilimi paralelinde 20 günlük hareketli ortalaması üzerinde tutunan ve yükselişini hızlandıran EURUSD paritesi ise, 1,2171 seviyesine kadar çıkmasının ardından günü 1,2152 seviyesinden yükselişle tamamladı.

EURUSD paritesi bu sabah saatlerinde 1,2171 seviyesinden işlem görüyor. Dolar endeksinin ise 89,99 seviyesinde hareket ettiğini görmekteyiz. Kısa vadeli teknik göstergeler dolar endeksinin 89,90 – 90 bandından destek bulabileceğini ve kısa vadede yeniden 90 seviyesi üzerine yerleşebileceğini işaret ediyor. Diğer yandan, EURUSD paritesinde 1,2180 seviyesinin kısa vadeli önemli bir direnç seviyesi olduğunu görmekteyiz. EURUSD paritesinin kısa vadeli grafiklerinde aşırı alıma işaret eden göstergeler, paritenin 1,2180 direncini aşamaması durumunda yükseliş eğiliminin güç kaybedebileceğini ve paritenin kazançlarının bir kısmını silebileceğini işaret ediyor.

Dolayısı ile EURUSD paritesinin 1,2080 direncini aşamaması durumunda 1,21 seviyesine doğru bir geri çekilme hareketi gerçekleştirmesi söz konusu olabilir. Teknik göstergeler paritenin bugün içerisinde 1,21 – 1,2180 bandında işlem görebileceğini işaret ediyor.

Bugün yurt içinde Hazine ihaleleri izlenecek. Yurt dışında ise Euro Bölgesi Ocak TÜFE verileri, ABD Şubat Ayı Richmond Fed İmalat Endeksi, ABD Şubat Ayı Conference Board Tüketici Güven Endeksi ve Fed Başkanı Powell’ın Senato Bankacılık Komitesi Sunumu takip edilecek.

Kaynak: Tacirler Yatırım Global Piyasalar Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN