EUR / USD Paritesi Yorumları / Tacirler Yatırım – (22.02.2019)

Dün Almanya’dan gelen Ocak ayı nihai TÜFE verileri ilk yayınlanan veriler dahilinde gelerek değişim göstermedi. Buna göre Almanya’da TÜFE Ocak ayında aylık bazda %0,8 düşüş kaydederken (son üç yılın en düşük seviyesi) , yıllık bazda ise %1,4 artış kaydetti (son 1 yılın en düşük seviyesi). Almanya verilerinin ardından önemli bir hareketlilik sergilemeyen parite, öğle saatlerinde ABD’den gelen zayıf Dayanıklı Mal Siparişleri ve Konut Satışları verilerin ardından 1,1370 seviyesine doğru yükselişe geçti.

Parite bu sabah saatleri itibarıyla 1,1340 seviyesi civarında hareket ediyor. Paritenin bugün içerisinde 1,1320 – 1,1360 seviyeleri arasında seyretmesini bekliyoruz. Bugün Almanya’dan gelecek olan 4Ç18 GSYİH büyüme oranı ve Euro Bölgesi’nden gelecek olan Ocak ayı TÜFE verileri takip edilecek. Veriler piyasalar üzerinde hareketlenme olabileceği gibi, orta vadede de ECB tarafında politika şekillenmeleri açısından etkili olacaktır. ABD Başkanı Donald Trump bugün Beyaz Saray’da Çin Devlet Başkan Yardımcısı Liu He ile görüşecek. Söz konusu görüşmeden gelebilecek olan haber akışı piyasalar açısından büyük önem taşıyor. Gün içerisinde Almanya ve Euro Bölgesinden gelecek olan verilerin yanı sıra ABD – Çin cephesinden gelecek olan haber akışını da takip edeceğiz.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN