EUR / USD Paritesi Yorumları / Tacirler Yatırım – (20.09.2019)

Dün öğle saatlerinde 1,1060 direncini yukarı yönlü kırma çabası içerisine giren ancak bu çabasında başarısız olan EURUSD paritesi, öğleden sonra 1,1060 seviyesi altına inerek günün geri kalanında 1,1040 – 1,1060 seviyeleri arasında yatay bir seyir izledi. Dolar endeksinde gün içerisinde görülen gerilemeye rağmen 1,1060 direncini aşamayan EURUSD paritesinde, bu sabah saatlerinde yatay bir görünüm hâkim.

EURUSD paritesi bu sabah saatlerinde 1,1055 seviyesi civarında hareket ediyor. Bu noktada, paritedeki kısa vadeli görünüm açısından 1,1060 direncini yakından takip edeceğiz. Paritenin bugün içerisinde söz konusu direnç seviyesini yukarı yönlü kırması durumunda yükseliş eğiliminin 1,111 seviyesine doğru hızlandırması beklenebilir. Aksi durumunda, yani 1,1060 direncini aşılamaması durumunda ise aşağıda 1,1016 destek seviyesi hedef olabilir.

Önümüzdeki döneme ilişkin ise, gerek Ekim ayı itibariyle ECB Başkanı olarak görev yapmaya başlayacak olan Christine Lagarde’ın gevşek maliye politikasını da işin içine katarak ECB’nin parasal gevşeme hamlelerini destekleyebileceği ihtimali, gerekse de Fed’in faiz indirimlerine ilişkin güvercin beklentilerin büyük ölçüde fiyatlamaların çerisinde yer alıyor olması, EURUSD paritesinde Euro Bölgesi dinamikleri çerçevesinde aşağı yönlü hareketin daha ön planda olmasına neden olabilir.
Bugün Almanya Ağustos Ayı ÜFE verileri, Euro Bölgesi Eylül Ayı Tüketici Güven Endeksi verisi ve Boston Fed Başkanı Rosengren’in konuşması (FOMC’de oy sahibi) yakından izlenecek.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN