EUR/USD Paritesi Yorumları / Tacirler Yatırım – (20.01.2021)

Dolar endeksi dün 90,40 seviyesine kadar gerilemesinin ardından günü 90,50 civarından düşüşle tamamladı ve düşüşünü ikinci güne taşıdı. Dolar endeksinde dün izlenen zayıf seyir paralelinde, teknik beklentimizin aksine 1,21 direncini ve kısa vadeli düşüş kanalını yukarı yönlü kıran EURUSD paritesi, 1,2147 seviyesine kadar yükselmesinin ardından günü 1,2127 seviyesinden yükselişle tamamladı.

EURUSD paritesi bu sabah saatlerinde 1,2140 seviyesinden işlem görüyor. Aşağıdaki grafik üzerinden, EURUSD paritesinin dünkü yükseliş hareketi ile birlikte kısa vadeli düşüş kanalını yukarı yönlü kırma hareketi görülebilir.

Kısa vadeli teknik göstergelerin ve oluşan fiyat formasyonlarının ürettikleri sinyaller doğrultusunda paritenin kısa vadede 1,21 – 1,22 bandında işlem görebileceği görüşündeyiz. 1,21 seviyesinin yeniden altına inilmesi durumunda 1,2070 desteği ön plana çıkabilir.

Bugün yurt dışı piyasalarda İngiltere ve Euro Bölgesinden gelecek olan Aralık ayı TÜFE verileri takip edilecek.

Kaynak: Tacirler Yatırım Global Piyasalar Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN