EUR/USD Paritesi Yorumları / Tacirler Yatırım – (2.04.2021)

Dolar endeksinde dün etkili olan sert geri çekilme hareketi EURUSD paritesinin de son dönemdeki kayıplarının bir kısmını telafi etmesini sağladı. Dolar endeksi 93,33 seviyesinden 92,84 seviyesine kadar geri çekilmesinin ardından günü 92,85 seviyesinden sert bir düşüşle tamamladı. Bununla birlikte 1,1710 civarından yükselişe geçen EURUSD paritesi, 1,1780 seviyesine kadar çıkmasının ardından günü 1,1779 seviyesinden yükselişle kapattı.

Teknik göstergeler dolar endeksinde dünden bu yana etkili olan geri çekilme hareketinin kalıcı olmakta zorlanabileceğinin, zira endekste 92,50 seviyesine denk gelen 200 günlük ortalamanın güçlü bir destek görevi gördüğünün sinyalini veriyor. Dolar endeksindeki mevcut geri çekilmenin teknik bir düzeltme olarak sınırlı kalması, EURUSD paritesindeki yükselişlerin de aynı şekilde sınırlı kalmasına yol açabilir. Dolar endeksindeki düşüş çerçevesinde beklentimizin aksine 1,1770 seviyesini aşmayı başaran EURUSD paritesi bu sabah saatlerinde 1,1778 seviyesinden işlem görüyor.

Teknik göstergeler 1,18 seviyesinin kısa vadeli güçlü bir direnç olduğunu ve paritenin bu direnç seviyesi altında işlem görebileceğinin sinyalini veriyor. Bu çerçevede, teknik göstergelerin ürettikleri sinyaller doğrultusunda EURUSD paritesinin bugün içerisinde 1,1720 – 1,18 bandında işlem görebileceği görüşündeyiz.

Bugün yurt dışında ABD Mart Ayı Aylık Saatlik Kazançlar, ABD Mart Ayı Tarım Dışı İstihdam Değişimi, ABD Mart Ayı İşsizlik Oranı verileri ve Atlanta Fed Başkanı Bostic’in Konuşması takip edilecek.

Kaynak: Tacirler Yatırım Global Piyasalar Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN