EUR/USD Paritesi Yorumları / Tacirler Yatırım – (18.02.2021)

Bir süredir bültenlerimizde, gerek Mart ayından bu yana sürdürdüğü düşüş trendini yukarı yönlü kıran dolar endeksinin yeniden 91 seviyesine doğru yükselişe geçebileceğine ilişkin beklentimiz, gerekse de EURUSD paritesindeki aşağı yönlü teknik sinyaller nedeniyle EURUSD paritesinde 1,21 üzerindeki seyrin kalıcı olmayabileceğini ifade ediyorduk. 90,20 civarından destek bularak beklediğimiz yukarı yönlü hareketi gerçekleştiren dolar endeksi dün 91,05 seviyesine kadar yükselmesinin ardından günü 90,95 seviyesinden yükselişle tamamladı.

Dolar endeksindeki güçlenme ve eurodaki zayıf seyir paralelinde dün 1,21 seviyesi üzerinden düşüşe geçen EURUSD paritesi ise 1,2023 seviyesine kadar gerilemesinin ardından günü 1,2042 seviyesinden düşüşle tamamladı.

EURUSD paritesi bu sabah saatlerinde 1,2044 seviyesinden işlem görüyor. Dolar endeksinin ise 90,92 seviyesinde hareket ettiğini ve endeksin yukarı yönlü eğilimini koruduğunu görmekteyiz. EURUSD paritesindeki teknik görünümü analiz ettiğimizde kısa vadeli göstergelerin paritedeki aşağı yönlü eğilimin devam edebileceğinin sinyalini verdiğini görüyoruz.

Teknik göstergelerin ürettikleri sinyaller doğrultusunda paritenin bugün 1,20 – 1,21 seviyeleri arasında hareket edebileceği görüşündeyiz.

Bugün yurt dışı piyasalarda ABD Ocak Ayı Yapı Ruhsatları, ABD Ocak Ayı Konut Başlangıçları, ABD Haftalık İşsizlik Başvuruları, ABD Şubat Ayı Philadelphia Fed İmalat Endeksi, Euro Bölgesi Şubat Ayı Tüketici Güven Endeksi (Öncü) verileri ve bölgesel Fed Başkanlarının konuşmaları takip edilecek.

Kaynak: Tacirler Yatırım Global Piyasalar Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN