EUR / USD Paritesi Yorumları / Tacirler Yatırım – (18.02.2020)

1,10 seviyesi altına yerleşerek uzun süredir beklediğimiz hareketi gerçekleştiren EURUSD paritesi, dün 1,0830 – 1,0855 seviyeleri arasında oldukça dar bir bantta hareket etti. Aşağıdaki grafik üzerinden de görebileceğiniz üzere EURUSD paritesi, kısa vadeli bir düşüş kanalı bünyesinde hareket ediyor. Bu sabah saatleri itibarıyla düşüş kanalının üst sınırında (kanal direncinde) seyretmekte olan EURUSD paritesinde kısa vadeli teknik göstergeler aşırı satıma işaret etmekte. Bu çerçevede, paritenin Şubat ayının başından bu yana maruz kaldığı aralıksız sert düşüş hareketinin ardından yukarı yönlü kısmi bir düzeltme gerçekleştirmesi söz konusu olabilir.

Bu doğrultuda, teknik gösterge ve formasyonların verdiği sinyalleri dikkate alarak, EURUSD paritesinin 1,0825 – 1,0830 bandından destek bularak 1,0850 – 1,09 bandına doğru yükselişe geçebileceği ve kayıplarının bir kısmını telafi edebileceği görüşündeyiz.

Bugün Euro Bölgesi ve Almanya’dan gelecek olan ZEW Ekonomik Büyüme Beklenti Endeksi verileri ise ABD Şubat Ayı New York Empire State İmalat Endeksi verisi takip edilecek.