EUR / USD Paritesi Yorumları / Tacirler Yatırım – (15.10.2019)

Geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği yükseliş hareketi ile birlikte Haziran ayından bu yana sürdürmekte olduğu düşüş kanalını yukarı yönlü kıran EURUSD paritesi, yaşadığı sert tırmanış sormasında görece yatay bir seyir izliyor. Dün gün içerisinde 1,1015 – 1,1045 seviyeleri arasında oldukça dar bin batta hareket eden EURUSD paritesi, dolar endeksindeki satıcılı görünüm ile birlikte 1,10 seviyesi üzerinde tutunmaya devam ediyor.

EURUSD paritesi bu sabah saatlerinde 1,1030 seviyesinden işlem görüyor. Teknik görünüme baktığımızda, EURUSD paritesinin kanal kırılması sonrasında oluşturduğu yükseliş eğiliminin bir süre daha devam etmesi söz konusu olabilir. Ancak genel görünüme baktığımızda, EURUSD paritesinin 1,10 seviyesi üzerindeki seyrinin kalıcı olmayabileceğini düşünüyoruz.

Daha orta vadeli görünüme ilişkin gerek Ekim sonu itibariyle ECB Başkanı olarak görev yapmaya başlayacak olan Christine Lagarde’ın gevşek maliye politikasını da işin içine katarak ECB’nin parasal gevşeme hamlelerini destekleyebileceği ihtimali, gerekse de Fed’in faiz indirimlerine ilişkin güvercin beklentilerin büyük ölçüde fiyatlamaların çerisinde yer alıyor olması, EURUSD paritesinde Euro Bölgesi dinamikleri çerçevesinde aşağı yönlü hareketin daha ön planda olmasına ve yükselişlerin satış fırsatı olarak sınırlı kalmasına neden olabilir. Bugün Euro Bölgesi ve Almanya’dan gelecek olan Ekim Ayı ZEW Ekonomik Büyüme Beklenti Endeksi verileri izlenecek.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN