EUR / USD Paritesi Yorumları / Tacirler Yatırım – (15.05.2019)

Dolar endeksi gün içerisinde, önceki gün başlattığı yükseliş hareketine kaldığı yerden devam ederek 97,50 seviyesi üzerine yükseldi. Endeksteki toparlanma hareketinin sürmesi ile birlikte geri çekilme hareketini sürdürerek kısa vadeli yükseliş kanalını aşağı yönü kırdı. EURUSD paritesi, dolar endeksindeki yükselişin etkisi ile birlikte dün gün içerisinde 1,1246 seviyesinden 1,1201 seviyesine kadar geriledi.

Aşağıdaki grafik üzerinden de görülebileceği üzere dünkü geri çekilme hareketi ile birlikte kısa vadeli yükseliş kanalını aşağı yönlü kıran EURUSD paritesi, bu sabah saatlerinde 1,1210 seviyesinin hemen üzerinde seyrediyor. Euro Bölgesi ve Almanya’dan gelen zayıf veri akışının devam etmesi ve Bölge ekonomisine yönelik endişelerin artıyor olması ile birlikte EURUSD paritesinin 1,12 seviyesi üzerindeki seyrinin kalıcı olamayacağına yönelik görüşümüzü korumaktayız. Dolayısı ile EURUSD paritesindeki yükseliş hareketlerinin satış fırsatı olarak sınırlı kalmaya devam edebileceği ve paritenin kısa vadede yeniden 1,1150 seviyesi altına gerileyebileceği düşündeyiz. Bugün Almanya ve Euro Bölgesinden gelecek olan 1Ç19 GSYİH Büyüme Oranı verileri ve ABD’den gelecek olan Nisan Ayı Perakende Satışlar, Sanayi Üretimi ve Kapasite Kullanım Oranı verileri paritedeki kısa vadeli görünüm açısından oldukça önemli olacak.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN