EUR / USD Paritesi Yorumları / Tacirler Yatırım – (14.10.2019)

Hatırlayacağımız üzere dolar endeksi geçtiğimiz hafta, Çin heyetinin beklenenden daha erken ABD’den ayrılacağına ilişkin gelen haber akışı ile birlikte sert bir şekilde değer kaybetmiş ve 99 seviyesi üzerinden 98,19 seviyesine inmişti. Dolar endeksindeki değer kaybı ile birlikte 1,10 seviyesi üzerine yükselen EURUSD paritesi ise hafta içersinde 1,1063 seviyesine kadar yükselmişti.

Geçtiğimiz hafta içerisinde, dolar endeksindeki gerilemeye bağlı olarak gerçekleştirdiği yükseliş hareketi ile birlikte düşüş kanalını yukarı yönlü kıran EURUSD paritesi, bu sabah saatlerinde 1,1030 seviyesinden işlem görüyoruz. Teknik göstergeler, paritenin bugün içerisinde 1,10 – 1,1060 seviyeleri arasında hareket edebileceğinin sinyalini veriyor. Bugün ABD’de ise resmî tatil nedeniyle piyasalar kapalı olacak. Euro Bölgesinde ise Ağustos ayı Sanayi Üretimi verileri takip edilecek.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN