EUR/USD Paritesi Yorumları / Tacirler Yatırım – (14.01.2022)

Dün zayıf seyrini sürdüren dolar endeksi gün içerisinde 94,66 seviyesine kadar gerilemesinin ardından günü 94,79 seviyesinden düşüşle kapattı ve düşüşünü üçüncü güne taşıdı. Bununla birlikte yükseliş eğilimini koruyan EURUSD paritesi ise 1,1482 seviyesine kadar ulaşarak son iki ayın yeni zirvesini test etti ve günü 1,1452 seviyesinden kapattı.

Aşağıda EURUSD paritesinin haftalık grafiği yer alıyor. Grafik üzerinden de görebileceğiniz gibi parite Mayıs 2021’den bu yana bir düşüş kanalı içerisinde hareket ediyor ve dünkü sert yükseliş hareketi ile birlikte kanal direncine kadar yükselmiş durumda. Paritede önümüzdeki döneme ilişkin yön açısından söz konusu kanalın yukarı yönlü kırılıp kırılmayacağını takip edeceğiz. Kan direnci, yani kanalın üst çizgisi mevcut durumda 1,1460 seviyesinden geçiyor.

Paritenin bu haftayı bu seviye üzerinde kapatması durumunda haftalık grafikteki düşüş kanalı yukarı yönlü kırılacağından dolayı yükselişin 1,15 seviyesi üzerine doğru devam etmesi söz konusu olabilir. Böyle bir durumda 1,1510, 1,1565 ve 1,1585 dirençleri izlenecek. Ancak paritenin haftalık bazda 1,1460 üzerinde bir kapanış gerçekleştirememesi ve kanalı yukarı yönlü kırma girişiminin başarısız olması durumunda ise yeniden 1,13’lü seviyelere doğru bir gerileme yaşanması ve mevcut kazançların silinmesi beklenebilir.

Kaynak: Tacirler Yatırım Global Piyasalar Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!