EUR/USD Paritesi Yorumları / Tacirler Yatırım – (14.01.2021)

Dün sabahki bültenimizde EURUSD paritesinin Pazartesi günü aşağı yönlü kırmış olduğu yükseliş kanalına yeniden giriş yapma çabası içerisinde olduğunu belirtmiş, paritedeki bu hareketin teknik olarak bir Return Move formasyonu olduğunu ve dolayısı ile eski kanal sınırına denk gelen 1,2230 seviyesinin direnç görevi görmesini beklediğimizi ifade etmiştik. Paritenin 1,2230 seviyesini aşamaması ile birlikte tekrardan 1,22 seviyesi altına doğru bir düşüş hareketi gerçekleştirebileceğini belirtmiştik. Beklediğimiz hareketi gerçekleştiren ve 1,2230 direncini aşamayarak yönünü aşağı çeviren EURUSD paritesi, 1,2140 seviyesine kadar gerilemesinin ardından günü 1,2155 seviyesinden düşüşle tamamladı.

• (Return Move – Geri Dönüş hareketi: Yükselen bir trend / kanal kırıldıktan sonra fiyatlar tekrar bu trend / kanal çizgisine doğru atak yaparsa, trend / kanal çizgisi genelde direnç noktası olarak algılanır ve fiyatların yönünü tekrardan aşağı çevirmesi beklenir.)

EURUSD paritesi bu sabah saatlerinde 1,2145 seviyesinden işlem görüyor. Teknik göstergelerin ürettikleri sinyaller doğrultusunda EURUSD paritesinin kısa vadede 1,21 – 1,2230 bandında işlem görmesini beklemekteyiz.

Bugün yurt dışında ABD Haftalık İşsizlik Başvuruları verileri ile Atlanta Fed Başkanı Bostic (TSİ 19:00) ve Fed Başkanı Powell’ın (TSİ 20:30) konuşmaları takip edilecek.

Kaynak: Tacirler Yatırım Global Piyasalar Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN