EUR / USD Paritesi Yorumları / Tacirler Yatırım – (13.06.2019)

Dün ABD’den gelen zayıf TÜFE verilerinin ardından dolar endeksi kısa vadeli sert bir satış baskısına maruz kalarak 96,58 seviyesine kadar gerilese de, endeksteki düşüş hareketinin kalıcı olmadığını gördük. Bir süredir devam eden “aşırı satım” sürecinin ardından dolar endeksi, teknik düzeltmenin de etkisi ile, yönünü yukarı çevirerek hızlı bir yükseliş gerçekleştirdi ve 97 seviyesi üzerini test etti. Dün zayıf ABD verilerine rağmen dolar endeksine görülen sert yükseliş hareketi ile birlikte EURUSD kısa vadeli yükseliş kanalını aşağı yönlü kırarak 1,13 seviyesi altına sarktı.

Bu haftaki EURUSD analizlerimizde, bu hafta içerisinde paritenin 1,1310 seviyesi üzerinde kalıcılık sağlayıp sağlayamayacağını takip edeceğimizi belirtmiş, bu seviye üzerinde tutunulamaması durumunda 1,13 seviyesi altında bir dönüş yaşanabileceğini ifade etmiştik. Dolar endeksinde dün gün içerisinde yukarı yönlü sert düzeltme hareketi sonrasında 1,1283 seviyesine kadar gerileyen EURUSD paritesi, bu sabah saatlerinde 1,13 seviyesinin hemen altında hareket ediyor. Dün yaşanan kayıpların ardından EURUSD paritesinde, 1,1315 seviyesine doğru bir yükseliş çabası görebiliriz. Ancak dolar endeksindeki görece güçlü görünümün, paritenim 1,13 üzerinde kalıcı olmakta başarısız olmasına neden olabileceği görüşündeyiz. Bugün Almanya’dan gelecek olan TÜFE ve Euro Bölgesinden gelecek olan Sanayi Üretimi verileri yakından takip edilecek.

DOLAR YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin