EUR / USD Paritesi Yorumları / Tacirler Yatırım – (12.06.2019)

Kısa vadeli yükseliş kanalı içerisindeki seyrini sürdürmekte olan EURUSD paritesi, zayıf ABD verileri ve artan faiz indirim beklentileri ile zayıflayan dolar endeksinden destek bulmaya devam ediyor. Dün gün içerisinde 1,1300 – 1,1340 seviyeleri arasında hareket eden EURUSD paritesinde, bu sabah saatlerinde, dolar endeksindeki düşüş hareketinin durulmuş olması ile birlikte görece yatay bir seyrin hâkim olduğunu görüyoruz.

Dolar endeksindeki düşüşün sınırlanması ile birlikte yükseliş ivmesini azaltan EURUSD paritesi, bu sabah saatlerinde 1,13 seviyesinin hemen üzerinde hareket ediyor. Aşağıdaki grafik üzerinden de görebileceğimiz üzere, EURUSD paritesinin 4 saatlik grafiğinde oluşturmuş olduğu istikrarlı bir yükseliş kanalı söz konusu ve parite bu kanal bünyesinde yükseliş eğilimini korumakta. Bu noktada, kanalın alt sınırına (kanal desteğine) yakın bir seviye olan 1,1310 seviyesinin uzun vadeli önemli bir eşik seviyesi olduğunu ve paritenin geçmiş fiyat hareketlerine baktığımızda bu seviye üzerinde kalıcılık sağlanamadığı durumlarda günlük bazda önemli düşüşlerin yaşanmış olduğunu görüyoruz. Dolayısı ile paritenin bu seviye üzerinde – dolayış ile yükseliş kanalı bünyesinde – tutunup tutunmayacağını takip edeceğiz.
• Paritenin,1310 seviyesi üzerinde tutunması durumunda mevcut yükseliş eğilimi 1,15 seviyesine doğru hızlanabilir.
• Aksi durumda ise yeniden 1,11 seviyesine doğru bir geri çekilme hareketi görebiliriz.

Bugün ABD’den gelecek olan ÜFE verileri ve Avrupa Merkez Bankası Başkanı Draghi’nin konuşması takip edilecek.

DOLAR YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin