EUR / USD Paritesi Yorumları / Tacirler Yatırım – (11.10.2018)

Günlük Euro/Dolar Paritesi Yorumu

ABD Başkanı Donald Trump’ın hafta başından bu yana Fed’in faiz politikasını eleştiren söylemleri dolar endeksinin sert bir şekilde değer kaybetmesine neden oldu. Dolar endeksindeki gerilemenin sürmesi ile birlikte, dün sabahki bültenimizde belirttiğimiz üzere EURUSD paritesinin 1,15 seviyesi üzerinde tutunduğunu ve yükseliş hareketini sürdürdüğünü gördük. Parite, 1,1572 seviyesine kadar yükselerek yaklaşık son bir haftanın en yüksek seviyesini test etti. EURUSD paritesinin bu sabah saatleri itibariyle 1,1550 seviyesi üzerinde hareket etmekte olduğunu görüyoruz. Teknik göstergeler, paritenin sabah saatlerinde dünkü kazançlarının bir kısmını geri verebileceğini ve 1,1520 seviyesine doğru geri çekilebileceğini işaret ediyor.

Gün içerisinde ise paritenin 1,1520 – 1,1580 seviyeleri arasında hareket etmesini beklemekteyiz. Paritedeki kısa vadeli görünüm açısından bugün ABD’den gelecek olan enflasyon verileri belirleyici olacak. ABD verileri ile birlikle paritedeki volatilite artabilir. Verilere ilişkin piyasa beklentilerini ve senaryo analizimizi “Makroekonomik Gelişmeler” bölümünde bulabilirsiniz.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN