EUR / USD Paritesi Yorumları / Tacirler Yatırım – (08.11.2019)

Yükseliş trendini aşağı yönlü kırması sonrasında bir düşüş eğilimi başlatan EURUSD paritesi, dolar endeksindeki yükselişi devam ediyor olması ile birlikte aşağı yönlü hareketini sürdürüyor. Dolar endeksi, bu hafta başında piyasalarda etkili olan risk-on modunun ve yüksek risk iştahının Çarşamba günü itibarıyla etkisini yitirmesi ile birlikte yükselişini 98 seviyesi üzerine taşıdı ve dün 98,23 seviyesine yükseldi (16 Ekim’den bu yana en yüksek seviye). Bununla birlikte düşüşünü hızlandıran EURUSD paritesi, 1,1036 seviyesine kadar geriledi.

EURUSD paritesi bu sabah saatlerinde 1,1051 seviyesinde işlem görüyor. Bu noktada gerek teknik göstergelerin verdiği sinyaller gerekse de Euro Bölgesi dinamiklerindeki zayıflamanın yarattığı endişeli hava ile birlikte, paritedeki düşüş eğiliminin sürmesini bekliyoruz. Dolaysı ile hem teknik hem de temel dinamikler paritedeki gerilemenin devam edebileceğinin işaretini veriyor. Bu doğrultuda, teknik görünüm çerçevesinde, EURUSD paritesinin önümüzdeki dönemde 1,10 seviyesi altına gerileyebileceği görüşündeyiz. Bugün yurt dış piyasalarda önemli bir veri akışı bulunmuyor.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN