EUR / USD Paritesi Yorumları / Tacirler Yatırım – (08.10.2019)

Artan jeopolitik tansiyon ve ticaret belirsizliğinin hâkim olduğu mevcut atmosferde değer kaybetmeye devam eden dolar endeksi, dün gün içerisinde 98,63 seviyesine kadar geriledi. Dolar endeksindeki düşüş ile birlikte yükseliş eğilimini sürdüren EURUSD paritesi ise 1,10 seviyesini test etti. Ancak, dün sabahki bültenimizde de belirtmiş olduğumuz üzere 1,10 güçlü direnç seviyesini aşamayan paritem, 1,10’un test edilmesinin arından 1,0965 seviyesine doğru geri çekilerek Asya seansı boyunca 1,0965 – 1,0980 seviyeleri arasında dalgalandı.

EURUSD paritesi bu sabah saatlerinde 1,0975 seviyesinden işlem görüyor. Aşağıdaki grafik üzerinden de görülebileceği üzere, kısa vadeli düşüş kanalı bünyesindeki hareketini sürdürmekte olan EURUSD paritesi, kanal direncine (kanalın üst çizgisine) denk gelen ve teknik ve psikolojik olarak önemli bir direnç oluşturan 1,10 seviyesini aşmayı başaramamakta. Bu noktada, gerek Euro Bölgesi büyüme dinamikleri gerekse de teknik gösterge ve formasyonların verdiği sinyaller çerçevesinde, paritenin 1,10 seviyesi altındaki hareketini sürdürmesini ve düşüş eğilimini koruyarak önümüzdeki dönemde yeniden 1,09 seviyesi altını hedef almasını beklemekleyiz.

Bugün yurt dışı piyasalarda Almanya Ağustos Ayı Sanayi Üretimi verileri, ABD Eylül Ayı ÜFE verileri, Chicago Fed Başkanı Evans’ın (FOMC’de oy sahibi) ve Fed Başkanı Powell’ın Konuşması takip edilecek.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN