EUR / USD Paritesi Yorumları / Tacirler Yatırım – (07.05.2019)

Küresel piyasalarda, ABD Başkanı Donald Trump’ın Pazar gecesi yaptığı sosyal medya paylaşımı sonrasında sert bir şekilde gerileyen küresel risk iştahı, bugün itibarıyla bir miktar toparlanmış görünüyor. Trump’ın açıklaması sonrasında hızlı bir şekilde yükselen güvenli liman talebi ile birlikte yeniden 97,70 seviyesi üzerine çıkan dolar endeksi, piyasadaki hareketliliği durulması ile birlikte 97,50 seviyesi altına geri döndü. Dolar endeksinde görülen gerileme ile birlikte yeniden 1,12 seviyesi üzerine yükselen EURUSD paritesi ise Asya seansında 1,1215 seviyesi üzerine yükseldi.

Parite bu sabah saatleri itibarıyla 1,1210 seviyesi civarında seyrediyor. Bu noktada, piyasalardaki risk algısı bir miktar iyileşmiş olsa da, ABD – Çin arasındaki görüşmelere yönelik haber akşının sürmesini ve ABD cephesindeki tonun sert – kalmaya devam etmesini beklemekteyiz. Bununla birlikte dolar endeksinin kısa vadede yeniden 97,50 seviyesi üzerini hedef alabileceğini ve buna bağlı olarak EURUSD paritesinin de 1,12 seviyesi üzerindeki seyrinin kalıcı olamayabileceği görüşündeyiz. Bugün Almanya’dan gelecek olan Fabrika Siparişleri verileri izlenecek. Diğer taraftan, ABD – Çin arasındaki görüşmelere ilişkin gelecek olan haber akışı da yakından takip edilecek.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN