EUR / USD Paritesi Yorumları / Tacirler Yatırım – (05.08.2019)

Cuma günkü sabah bültenimizde, EURUSD paritesinin, yaşadığı sert yükseliş hareketi sonrasında kısa vadede 1,1060 – 1,1100 seviyeleri arsında dalgalı bir seyir izlemesini beklediğimizi, daha sonra ise 1,11 direncinin aşılması ile paritedeki yukarı yönlü düzeltme hareketinin 1,1150 seviyesine doğru devam edebileceğini ifade etmiştik. Beklediğimiz hareket gerçekleştiren EURUSD paritesi, ABD – Çin arasındaki tırmanan ticaret gerilimi nedeniyle değer kaybeden dolar endeksi ile birlikte bugün Asya seansında 1,1130 seviyesi üzerine çıkarak yukarı yönlü düzeltme hareketini sürdürdü.

Aşağıdaki grafik üzerinden de görülebileceği üzere kısa vadeli düşüş kanalının alt bandından (kanal desteği) tutunarak yönünü yukarı çeviren EURUSD paritesi, bu sabah saatlerinde 1,1125 seviyesi civarında seyrediyor. Bu noktada EURUSD paritesinin bugün içerisinde 1,11 – 1,1150 seviyeleri arasında hareket etmesini beklemekteyiz. Bugün Almanya, Euro Bölgesi ve ABD’den gelecek olan Temmuz ayı Hizmet & Bileşik PMI Endeksi verileri ve ABD Temmuz ayı ISM Hizmet Endeksi verileri takip edilecek.

PİYASA ANALİZLERİNİZİ CANLI VE ÜCRETSİZ YAPIN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin