EUR / USD Paritesi Yorumları / Tacirler Yatırım – (04.10.2019)

Dün sabahki bültenimizde, teknik göstergeler ve formasyonların, 1,10 seviyesinin oldukça önemli bir direnç teşkil ettiğinin ve paritenin bu seviyeyi aşmakta zorlanabileceğinin sinyalini vermekte olduğunu ifade etmiştik. Dün ABD’den gelen zayıf ISM Hizmet verisi sonrasında sert baskılarına maruz kalan dolar endeksi, 99 seviyesinden 98,63 seviyesine geriledi. Dolar endeksindeki etkili olmaya devam eden geri çekilme ile birlikte yükseliş hareketine devam eden EURUSD paritesi ise 1,0999 seviyesine kadar çıktı. Ancak 1,10 direnç seviyesini aşamayan parite, bu seviye sınırından yönünü yeniden aşağı çevirerek Asya seansı içerisinde 1,0960 – 1,0980 seviyeleri arasında dalgalandı.

EURUSD paritesi bu sabah saatlerinde 1,0970 seviyesinden işlem görüyor. Teknik görünümün çerçevesinde 1,10 seviyesinin direnç teşkil etmeye devam ettiğini görmekteyiz. Teknik görünümün yan ısıra, Euro Bölgesi büyüme dinamikleri ve Ekim ayı itibarıyla ECB Başkanı olarak göreve başlayarak olan Christine Lagarde’ın gevşek maliye politikasını da işin içine katarak ECB’nin parasal gevşeme hamlelerini destekleyebileceği ihtimali çerçevesinde, EURUSD paritesinde Haziran ayından bu yana etkili olan düşüş eğiliminin korunmasını ve olası yükselişlerin satış fırsatı olarak sınırlı kalmasını beklemekteyiz. Bu noktada paritenin önümüzdeki dönemde yeniden 1,09 seviyesi altına inmesi ve 1,0850 – 1,09 seviyeleri arasında hareket etmesi beklenebilir.

Ancak kısa vadeli görünüm açısından ABD’den bugün gelecek olan istihdam ve ücret artışları verileri önemli olacak. Verilere ilişkin detaylı analizimizi “Makroekonomik Gelişmeler” bölümünde bulabilirsiniz. Bugün ABD cephesinde Boston Fed Başkanı Rosengren’in Konuşması (FOMC’de oy sahibi), ABD Eylül Ayı Tarım Dışı İstihdam Değişimi, ABD Eylül Ayı İşsizlik Oranı, ABD Eylül Ayı Aylık & Yıllık Ortalama Saatlik Kazançlar ve Fed Başkanı Powell’ın Konuşması yakından takip edilecek.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN