EUR / USD Paritesi Yorumları / Tacirler Yatırım – (01.02.2018)

Günlük Euro/Dolar Paritesi Yorumu

Dün akşam saatlerinde gerçekleşen Yellen başkanlığındaki son Fed toplantısında, beklendiği üzere faizlerde herhangi bir değişiklik yapılmazken, toplantı notunda enflasyon ve istihdam görünümüne yönelik söylemlerde hafifi bir şahinleşme oluğunu gördük. Ancak beklediğimiz üzere, FOMC toplantı notunun ardından dolar endeksinde majör bir hareketlenmenin oluşmadığını ve EURUSD paritesinin 1,24 seviyesi civarındaki dalgalı seyrine devam ettiği görüldü. Paritede 1,24 – 1,25 bandından aşağı yönlü düzeltme beklentimizi halen daha koruyoruz. Eurodaki yükseliş ve dolar endeksindeki sert geri çekilme hareketi ile birlikte 200 aylık hareketli ortalamasına kadar yükselmiş olan EURSUD paritesinin, bu ortalama yakınına denk gelen 1,24 – 1,25 bandından geri çekileceğine ve aşağı yönlü teknik bir düzeltme yapacağına yönelik beklentimizi sürdürüyoruz. EURUSD paritesinin asıl belirleyicisi olan faiz makasının da paritedeki yükselişi desteklemediğini görmekteyiz.

Dolayısı ile paritenin kısa vadede 1,24 – 1,25 bandından geri çekilebileceğini ve olası düşüş hareketinin 1,20 seviyesi civarında konsolide olabileceğini düşünüyoruz. Orta vadeli görünümde ise: Paritenin, Avrupa Merkez Bankasının tonunun 2018 yılı içerisinde daha da şahinleşeceği beklentimiz ile birlikte, 1,20 seviyesi altında kalıcı olmasını beklemiyoruz ve paritedeki düşüşlerin alım fırsatı olarak sınırlı kalmasını bekliyoruz. Teknik seviyelere bakacak olursak: Bu sabah saatleri itibariyle 1,2424 seviyesinden işlem görmekte olan EURUSD paritesinde, 1,2418 seviyesi destek, 1,2443 seviyesi ise direnç konumunda. Paritede 1,2443 direncinin yukarı yönlü kırılması durumunda bir sonraki direnç seviyemiz 1,2477, 1,2418 desteğinin aşağı yönlü kırılması durumunda ise bir sonraki destek seviyemiz 1,2393.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN