EUR/USD Paritesi Yorumları / Kapital FX – (29.06.2020)

EUR/USD, Almanya TÜFE verileri öncesinde 1,1270 seviyesi yakınlarındaki seans zirvelerine yükseldi

EUR/USD paritesi, haftaya 1,1270 seviyesi civarında güçlü bir görünümle başladı. Almanya Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) ön rakamları bekleniyor. ABD’den Devam Eden Konut Satışları ve Fed konuşmaları takip edilecek. Euro, son dönemdeki zayıf görünümünü arkasında bırakmayı başarmış görünürken, EUR/USD paritesini 1,1270 bölgesi civarındaki gün içi zirve seviyelerine yükseltti. Ancak parite yükselişinin ardından birkaç pip geri çekildi.EUR/USD, verilere ve koronavirüs gelişmelerine odaklandı.

EUR/USD paritesi, üst üste üç günlük geri çekilmesini takiben, ABD Dolarının aşağı yönlü düzeltmesi üzerine Pazartesi gününe psikolojik 1,1200 seviyesinin üzerinde güçlü kazançlarla başladı.Bu arada yatırımcılar, koronavirüs vaka sayılarındaki son artış ve Euro bölgesinden gelen cesaret verici veriler karşısında Avrupa’daki ekonomik toparlanmanın temposunu değerlendirmeyi sürdürüyor. Ancak piyasalardaki ihtiyatlı bir hissiyat ve risk iştahı trendlerindeki değişiklikler, küresel finansal piyasalarda hüküm sürmeye devam ediyor.

Sealnsın devamında Almanya’dan Haziran ayı tüketici enflasyonu ön rakamları izlenecek. ABD’den ise Devam Eden Konut Satışları Mayıs ayı verileri beklenirken, San Francisco Fed Başkanı M.Daly ve New York Fed Başkanı J.Williams’ın konuşmaları takip edilecek.EUR/USD paritesi, son günlerde şimdiye kadar 1,1350 bölgesi civarında önemli bir dirençle karşılaşmış görünüyor. Yatırımcılar, koronavirüs salgınının ikinci dalgasına dair artan endişelerle birlikte Avrupa’da ekonomilerin kademeli olarak yeniden açılmasını yakından takip ediyorlar. Ancak Euro, Avrupa Merkez Bankası (AMB), Almanya ve Avrupa Komisyonu tarafından duyurulan mali teşviklerle desteklenmeyi sürdürüyor. Ayrıca Euro bölgesinin cari dengesinin güçlü performansı da Euro’nun cazibesini arttırıyor.

EUR/USD paritesi en son, gün için %0,24 kazançla 1,1243 seviyesinde işlem görüyordu.EUR/USD paritesi için önemli teknik seviyeler:Destekler, 1.1168 (aylık dip 19 Haziran), 1.1147 (27 Mart zirve) ve 1.1026 (200-günlük SMA) seviyelerinde bulunurken, 1.1348 (haftalık zirve 23 Haziran), 1.1422 (haftalık/aylık zirve 10 Haziran) ve 1.1448 (%50 Fibo 2017-2018 yükselişi) seviyeleri, parite için direnç oluşturabilir

Kaynak: Kapital FX Forex Analizleri

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN