EUR/USD Paritesi Yorumları / Kapital FX – (26.10.2020)

EUR/USD, IFO verileri sonrasında gerilemesini sürdürerek 1,1800 civarına yaklaştı

EUR/USD paritesi gerilemesini sürdürerek 1,1800 yakınlarına geriledi. Almanya IFO İş Ortamı Endeksi Ekim ayında 92,7’e düştü. ABD’den Yeni Konut Satışları ve Chicago Fed İmalat Endeksi verileri takip edilecek.

EUR/USD paritesi, yeni işlem haftasının başlangıcında gerilemesini sürdürerek 1,1800 seviyesindeki destek bölgesi civarına geri döndü.EUR/USD, IFO verileri sonrası 1,1800 civarında baskı altındaEUR/USD paritesi Pazartesi gününde aşağı yönlü baskı altında kalmayı sürdürdü ve piyasa katılımcıların piyasalardaki ihtiyatlı risk hissiyatı karşısında güvenli liman varlıklara yönelmesiyle 1,1800 seviyesi civarında işlem görmeyi sürdürüyor.ABD’nin yeni mali teşvik yasasının, en azından Kasım ayı başlarındaki başkanlık seçimleri öncesinde gelemeyebileceğine dair artan ihtimaller ve koronavirüs salgınının ikinci dalgasının ekonomik toparlanmaya zarar verebileceğine dair endişeler, yatırımcıların tercihlerini geleneksel güvenli liman varlıklardan yana kullanırken, paritenin yukarı yönlü hareketlerini sınırlı tutuyor.Bu arada Euro, haftanın başlangıcında beklentilerden zayıf gelen IFO verileriyle de baskı altında kaldı. Almanya İş Ortamı Endeksi, Eylül ayında 93,0 puan seviyesinde kaydedilen birkaç ayın en yüksek seviyesinden Ekim ayında 92,70’e geriledi.

Veri cephesinde ABD’den Yeni Konut Satışları ve Chicago Fed İmalat Endeksi verileri takip edilecek.EUR/USD paritesi, ABD Dolarının yeni haftaya güçlü bir başlangıç yapması üzerine bir kere daha 1,1800 seviyesi civarına geri çekildi. EUR/USD paritesi üzerine görünüm hala yapıcı kalmayı sürdürürken, aşağı yönlü hareketler sadece düzeltme olarak görülebilir. Ayrıca Euro çevresindeki güçlü görünüm, Euro bölgesinden güçlü gelen veriler, AMB’nin şimdiye kadarki ihtiyatlı duruşu ve Euro bölgesi cari dengesinin güçlü görünümüyle destekli kalmayı sürdürüyor.EUR/USD paritesi en son, gün için %0,42 kayıpla 1,1807 seviyesinde işlem görüyordu.

EUR/USD paritesi için önemli teknik seviyeler: Destekler 1.1688 (aylık dip 15 Ekim), 1,1612 (aylık dip 25 Eylül) ve 1.1495 (aylık zirve 9 Mart) seviyelerinde bulunurken, 1.1862 (aylık zirve 21 Ekim), 1.1917 (10 Eylül zirve) ve 1.1965 (aylık dip 18 ağustos) seviyeleri, parite için direnç oluşturabilir.

Kaynak: Kapital FX Forex Analizleri

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN