EUR / USD Paritesi Yorumları / Kapital FX – (17.10.2019)

EUR/USD, 1.1080 civarındaki aylık zirveleri yakınlarında kalmaya devam ediyor

EUR/USD, Perşembe gününde 1.1000-üst bandında kalmayı sürdürüyor.AB zirvesi bugün Brüksel’de başlıyor. ABD Philly Fed Endeksi verileri bekleniyor. Euro, bu hafta rallisini bozulmadan sürdürürken, EUR/USD paritesi 1.1080 civarındaki aylık zirveleri bölgesine yükseltiyor.EUR/USD, AB zirvesi ve Brexit’e odaklandıParite, Perşembe gününde üst üste üçüncü seansında yükselirken, ayın başlarında 1.0880 bölgesinde dip görmesinin ardından üçüncü haftasında yukarı yönlü hareketini sürdürüyor.ABD Doları çevresindeki yenilenen ve ısrarlı zayıflık, bir Brexit anlaşması üzerine artan umutlarla birlikte paritenin yukarı yönlü momentumuna sürdürülebilirlik sağlıyor.

Konuyla ilgili olarak bugün ve yarın tüm dikkatler, Brüksel’deki AB Zirvesi üzerinde olacak. AB ve Birleşik Krallık yetkilileri arasındaki müzakerelerin tempo kazanması bekleniyor.Veri cephesinde Euro bölgesinden herhangi önemli bir veri beklenmezken, ABD’den Philly Fed imalat Endeksi, konut sektörü verileri, haftalık ilk işsizlik başvuruları, Sanayi/İmalat Üretimi ve Kapasite Kullanımı verileri takip edilecek. Ek olarak FOMC’den M.Bowman, Chicago Fed Başkanı C.Evans ve NY Fed Başkanı J.Williams’ın konuşmaları izlenecek.Paritenin yukarı yönlü momentumu, kritik 55-günlük SMA’nın kuzeyinde sürüyor ve şimdi 1.11 seviyesi üzerindeki Eylül ayı zirvelerini hedefliyor. Paritenin 3-haftalık kazanç serisi, ABD Doları çevresindeki ısrarlı satış baskısıyla desteklendi. Büyük resme bakıldığında bölgedeki aralıksız yavaşlama da Avrupa Merkez Bankası’nın uzun vadede daha gevşek parasal duruşunu gerekçelendirirken, EUR çevresindeki aşağı yönlü görünüme katkıda bulunuyor.

Bu kasvetli senaryoya ek olarak, AB araçlarının ithalatına ilişkin olası ABD tarifeleri masada hala iyi seyrederken, Brexit etrafındaki belirsiz belirsizlik de aşağı yönlü görünüme katkıda bulunuyor.EUR/USD paritesi en son, gün için %0.09 kazanç ile 1.1081 seviyesinde işlem görüyordu.EUR/USD paritesi için önemli teknik seviyeler:Destekler, 1.1049 (21-günlük SMA), 1.0988 (21-günlük SMA) ve 1.0879 (1 Ekim dip 2019) seviyelerinde bulunurken, 1.1109 (aylık zirve 13 Eylül), 1.1137 (100-günlük SMA) ve 1.1163 (26 Ağustos zirve) seviyeleri, parite için direnç oluşturabilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!