EUR/USD Paritesi Yorumları / Kapital FX – (12.05.2020)

EUR/USD, 1.0830 bölgesi civarında gün içi zirve seviyelerini test ediyor

EUR/USD paritesi yükselişini sürdürerek 1.0830 civarına tırmandı.Piyasaların odağı ekonomilerin yeniden açılması üzerinde kalmayı sürdürüyor. ABD’den TÜFE rakamları bekleniyor. Euro, Salı gününde yukarı yönlü bir görünüm kazanırken, EUR/USD paritesi kısa süreliğine 1,0830 bölgesindeki gün içi zirve seviyelerini test etmeyi başardı.EUR/USD ABD verilerini bekliyorEUR/USD paritesi, seansın erken saatlerinde 1,0780 bölgesi civarındaki dip seviyelerine gerilemesinin ardından yeniden yukarı yönlü ivme kazanmayı başardı ve güçlü bir dirençle karşılaştığı 1,0825/30 bandına kadar yükseldi.

Bu arada yatırımcılar Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ekonomilerinin kademeli şekilde yeniden açılması karşısında, özellikle Almanya, Güney Kore ve Çin’deki vaka sayısındaki artışın ardından salgının ikinci dalgası olasılıklarını değerlendirmeye devam ederken, piyasalardaki hissiyat karışık bir görünüm sergiliyor.Veri cephesinde ABD’den Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE), NFIB Endeksi, Aylık Bütçe Bildirisi ve ABD ham petrol stokları üzerine haftalık API raporu bekleniyor. Ek olarak St. Louis Fed Başkanı J.Bullard, Minneapolis Fed Başkanı N.Kashkari, FOMC’den R.Quarles, Philly Fed Başkanı P.Harker ve Cleveland Fed Başkanı L.Mester’in konuşmaları takip edilecek.

Euro, ABD Doları çevresindeki güçlü görünüm, bölgeden gelen karamsar veriler ve piyasalardaki riskten kaçınma hissiyatı karşısında 1.0800 seviyesi altındaki seviyelerde destek bulmuş görünüyor. Bu arada bazı Avrupa ekonomilerinin uygulanan kısıtlama önlemlerini kademeli olarak kaldırma planları ve özellikle İspanya ve İtalya’daki koronavirüs sayılarındaki iyileşme pariteye destekleyici kalmayı sürdürüyor. EUR/USD paritesi en son, gün için %0.08 kazançla 1.0815 seviyesinde işlem görüyordu.

EUR/USD paritesi için önemli teknik seviyeler:Destekler, 1.0782 (haftalık dip 6 Mayıs), 1.0727 (haftalık dip 24 Nisan) ve 1.0635 (2020 dip 23 Mart) seviyelerinde bulunurken, 1.0950 (55-günlük SMA), 1.1019 (haftalık/aylık zirve 1 Mayıs) ve 1.1028 (200-günlük SMA) seviyeleri, parite için direnç oluşturabilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN