EUR / USD Paritesi Yorumları / Kapital FX – (11.10.2019)

EUR/USD, 1.1000 seviyesi üzerinde yatay yönlü seyrediyor, gözler ticaret üzerine

EUR/USD paritesi şimdiye kadar 1.10 seviyesi üzerinde işlem görmeyi sürdürdü. ABD-Çin ticaret görüşmelerinin bugün manşetleri domine etmesi bekleniyor. ABD Michigan Üniversitesi Tüketici Güveni ön verileri ve Fed konuşmaları takip edilecek. Euro çevresindeki iyimserlik haftanın sonunda bozulmadan kalmaya devam ederken, EUR/USD paritesi önceki zirvelerinden geri çekildi ancak yeni kırdığı 1.10 bariyeri üzerinde kalmaya devam etmeyi başarıyor.EUR/USD ticaret gelişmelerini izliyorParite, Cuma gününde üst üste üçüncü seansında yükselişini sürdürürken, 1.1040 yakınlarındaki 3-haftalık zirvelerine doğru kazançlarının bir kısmını geri verse de, kritik 1.10 seviyesi üzerinde yukarı yönlü kalmayı sürdürüyor.

ABD Doları çevresindeki süregelen zayıflık ve Avrupa Tahvil faizlerinin yükselişi, paritenin geçtiğimiz haftaki 1.0880 bölgesindeki geçtiğimiz haftaki 2019 dip seviyelerinden keskin toparlanmasını sürdürmesine yardımcı oldu. Veri cephesinde Almanya nihai enflasyon rakamları, TÜFE’nin Eylül ayına kadar olan bir yılda %1.2 yükseldiğini ve aylık bazda yatay geldiğini gösterdi. Günün devamında AMB’den De Guindos’un konuşması takip edilecek.ABD’den ise İhracat/İthalat Fiyatları ve Michigan Üniversitesi Tüketici Güveni ön verileri takip edilecek. Ek olarak Minneapolis Fed Başkanı N.Kashkari, Boston Fed Başkanı E.Rosengren ve Dallas Fed Başkanı R.Kaplan’ın konuşmaları takip edilecek.

Parite, ABD Dolarının aşağı yönlü düzeltmesinin devamı üzerine 1.10 seviyesini sonunda aşmayı başardı. Büyük resme bakıldığında bölgedeki aralıksız yavaşlama da Avrupa Merkez Bankası’nın uzun vadede daha gevşek parasal duruşunu gerekçelendirirken, EUR çevresindeki aşağı yönlü görünüme katkıda bulunuyor. Bu kasvetli senaryoya ek olarak, AB araçlarının ithalatına ilişkin olası ABD tarifeleri masada hala iyi seyrederken, Brexit etrafındaki belirsiz belirsizlik de aşağı yönlü görünüme katkıda bulunuyor.EUR/USD paritesi en son, gün için %0.09 kazanç ile 1.1014 seviyesinde işlem görüyordu.

EUR/USD paritesi için önemli teknik seviyeler:Destekler, 1.0958 (10-günlük SMA), 1.0879 (2019 dip 1 Ekim) ve 1.0839 (aylık 11 Mayıs dip 2017) seviyelerinde bulunurken, 1.1055 (55-günlük SMA), 1.1109 (aylık 13 Eylül zirve) ve 1.1143 (100-günlük SMA) seviyeleri, parite için direnç oluşturabilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN