EUR / USD Paritesi Yorumları / Kapital FX – (09.10.2019)

EUR/USD, 1.0980 yakınlarındaki seans zirvelerine doğru hareket etti

EUR/USD, baştaki yatay yönlü görünümünü yukarı yönlü kırdı. USD-satışları paritenin yükselişini destekliyor. FOMC tutanakları bekleniyor. Euro çevresindeki pozitif görünüm, ABD Dolarının ılımlı bir refleksif gerilemesi üzerine hızlanırken, EUR/USD paritesini 1.0980 civarındaki günlük zirveleri bölgesine yükseltiyor.EUR/USD, ABD verileri ve ticaret gelişmelerini izliyorParite, üst üste iki günlük çekilmesinin ardından, ABD-Çin vizelerine dair haberler üzerine ABD Doları çevresindeki satış baskısını takiben yükselişine kaldığı yerden devam ediyor görünüyor.

ABD Dolar Endeksi (DXY) baştaki kazançlarını geri vererek 99.00 psikolojik seviyesi altındaki bölgeye geri döndü ve aynı zamanda taze günlük dip seviyelerini kaydederken, paritenin yukarı yönlü düzeltme hareketini destekliyor.Bu arada yatırımcılar, Perşembe ve Cuma günlerinde Washington’da gerçekleşmesi beklenen ABD-Çin ticaret görüşmeleri ile birlikte, gündemin en üstünde Brexit’in olduğu önümüzdeki haftaki önemli AB Zirvesi öncesinde tetikte kalmaya devam ediyorlar.Veri cephesinde Euro bölgesinden bugün herhangi bir veri beklenmezken, Kuzey Amerika seansında yayınlanacak olan FOMC tutanakları öncesinde ABD’den JOLTs İş Açıklıkları, Toptansatış Envanterleri ve ABD ham petrol stokları üzerine haftalık EIA raporu takip edilecek. Parite, değişen risk trendleri üzerine 1.10 civarını geri almakta zorlanıyor.

Aşağı yönlü trendin yeniden ortaya çıkmasının, paritenin bu direnç bölgesinin yakın vadede sürdürülebilir bir görünümle aşmakta başarısız olmasıyla birlikte tempo kazanması bekleniyor. Bölgedeki aralıksız yavaşlama da Avrupa Merkez Bankası’nın uzun vadede daha gevşek parasal duruşunu gerekçelendirirken, EUR çevresindeki aşağı yönlü görünüme katkıda bulunuyor. Bu kasvetli senaryoya ek olarak, AB araçlarının ithalatına ilişkin olası ABD tarifeleri masada hala iyi seyrederken, Brexit etrafındaki belirsiz belirsizlik de aşağı yönlü görünüme katkıda bulunuyor.

EUR/USD paritesi en son, gün için %0.21 kazanç ile 1.0979 seviyesinde işlem görüyordu.EUR/USD paritesi için önemli teknik seviyeler:Destekler, 1.0879 (2019 dip 1 Ekim), 1.0839 (aylık 11 Mayıs dip 2017) ve 1.0569 (aylık dip 10 Nisan 2017) seviyelerinde bulunurken, 1.1000 (aylık zirve 7 Ekim), 1.1061 (55-günlük SMA) ve 1.1109 (aylık 13 Eylül zirve) seviyeleri, parite için direnç oluşturabilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN