EUR / USD Paritesi Yorumları / IşıkFX – (17.07.2018)

Günlük Euro/Dolar Paritesi Yorumu

Dün ABD’de açıklanan verilerin genel olarak beklentilerin üzerinde gelmesiyle birlikte kısmen de olsa USD lehine hareketler görülen paritede, İtalya Başbakan Yardımcısı Matteo Salvini’nin: Euro’dan çıkmayı düşünmediklerini belirtmesi ile yeniden yukarı yönlü ataklar oluştu. Dün ayrıca, toparlanan Almanya 10 yıllık tahvil faizleri de paritedeki yukarı yönlü atakları destekledi. Bugün Euro Bölgesi’nde çok önem arz eden bir ekonomik veri açıklanmayacak. ABD tarafında ise Haziran ayı Sanayi Üretimi takip edilecek. Gözler ise FED Başkanı Jerome Powell’ın senato üyelerine ekonomi ve para politikası hakkında gerçekleştireceği sunumda olacak. Jerome Powell’ın yanı sıra ticaret savaşları ve küresel öneme sahip başkaca haber akışları da izlenecek.

Ayrıca tahvil piyasası hareketleri ve teknik fiyatlamalar da önemli olabilir. Bu kapsamda teknik olarak bakacak olursak; şuan için 1.1710 seviyesinin test edildiği paritede bu bölge üzerinde kalıcılıkta 1.1730, 1.1750 ve 1.1775 dirençleri takibe alınabilir. 1.1710 altı kalıcılıkta görülebilecek geri çekilmelerde ise izlenebilecek destek noktaları 1.1685, 1.1655 ve 1.1630 ‘da bulunmakta.

DOLAR YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin