EUR / USD Paritesi Yorumları / IşıkFX – (11.09.2018)

Günlük Euro/Dolar Paritesi Yorumu

ABD Ticaret Temsilcisi Robert Lighthizer ile dün iyi bir görüşme yaptıklarını ve müzakerelerin nasıl ilerleyeceğini tartıştıklarını duyuran AB Komisyonu’nun ticaretten sorumlu üyesi Cecilia Malmström, ABD ile Avrupa Birliği arasındaki ticaret müzakerelerinin bu ay sonunda devam edeceğini bildirdi. Öte yandan Brexit konusunda açıklamalarda bulunan AB Komisyonu Brexit Başmüzakerecisi Michel Barnier, müzakerelerin 6-8 hafta arasında anlaşma yönünde sonuçlanabileceğini belirtirken bu demeç ile birlikte Euro varlıklarının Dolara karşı değer kazandığı gözlemlendi. Dünün diğer bir gelişmesinde ise İtalya Başbakanı Guiseppe Conte’nin: hükümetin Avrupa Birliği’nden veya Euro’dan ayrılmayı düşünmediğini kaydederek piyasaya güven mesajı verdiği görüldü. Morgan Stanley’in, İtalya’da 27 Eylül’de açıklanacak 2019 yılı bütçe tasarısı öncesinde İtalyan tahvil ve hisse senetlerinde alım yapılması tavsiyesinde bulunması da Euro’yu destekler nitelikteydi. ABD kanadında ise veri akışı olarak durgun bir günü geride bırakırken, günün sonuna doğru ABD’de vergi reformunun 2.aşamasına geçilmesi için hükümet yetkililerinin çalışmalara başlayacağı duyuruldu. Bugün, Euro Bölgesi ve Almanya için ZEW ekonomi hissiyatı verileri açıklanacakken, ABD’de de iş imkanları ve personel değişim oranı verisi takip edilecek. Ayrıca, haber akışlarında; AB-İngiltere ilişkileri ile ABD tarafında ticaret savaşları ve dış politika hakkında gelecek açıklamalar da önemli olabilir.

Teknik olarak ise paritede; yukarı yönlü hareketlerin devamında 1.1610, 1.1630 ve 1.1655 direnç seviyeleri takip edilebilir. Özellikle 1.1655 seviyesi kritik olup, bu bölgenin geçilebilmesi halinde 1.1730 seviyesi hedef haline gelebilir. Şuan için 1.1600 seviyesi civarındaki paritede, bugün görülebilecek geri çekilmelerde ise 1.1580, 1.1560 ve 1.1530 destek noktaları izlemeye alınabilir. Bu tarafta da 1.1530 seviyesi kritik olup, altında kapanışlarda USD lehine işlemler ivme kazanabilir.

DOLAR YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin