EUR / USD Paritesi Yorumları / İş Yatırım – (19.08.2019)

Geçtiğimiz hafta oldukça volatil olurken ABD-Çin geriliminin tırmanması, Arjantin öncü seçimlerinden sürpriz çıkması ve Hong Kong protestoları ile güvenli liman yönelimlerinde artış görüldü. ABD tahvillerinde 2 ve 10 yıllık getiri farkı 2007’den bu zamana ilk defa eksiye geçerken EURUSD paritesinde de 1,1066 seviyesine gerileme oldu. Parite yeni haftaya 1,1100 seviyesi etrafında başlarken 50 günlük hareketli ortalama 100 günlüğü aşağı yönlü kesmeye çok yaklaşarak paritedeki gerilemeyi destekliyor.

1,1062’de bulunan 60 günlük -2 SD seviyesi altından ortalamaya dönüş için alımlar gelebilir. Haftanın veri takvimine bakıldığında Euro Bölgesi CPI verileri ile ABD’den gelecek olan mevcut konut satışları, FED toplantı tutanakları, servis ve imalat PMI’lar ile öncü göstergeler verileri önemli olacak. Cuma günü FED başkanı Powell’ın Jackson Hole toplantısında yapacağı konuşma takip edilecek.

PİYASA ANALİZLERİNİZİ CANLI VE ÜCRETSİZ YAPIN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin