EUR / USD Paritesi Yorumları / İş Yatırım – (15.04.2019)

ECB toplantısında Draghi’nin ekonomik veriler ve görünüm hakkında çizdiği karamsar tabloya rağmen 1,1250’nin altında kalıcı olmayan EUR/USD’da hafta başındaki artan momentumun paralelinde teknik yükseliş 1,1301’deki 50 günlük ortalamanın üzerine kadar devam etti. Cuma günkü Paskalya Tatili öncesi Perşembe günü Amerika tarafında öncü Mart ayı Perakende Satış ve Avrupa nezdinde ise öncü PMI rakamları haftanın takip edilmesi gereken verileri. Salı günü ayrıca Nisan ayı ZEW anketi son dönemde Avrupa genelinde etkili olan yavaşlama sinyallerinin devamlılığını sorgulatabilecek bir veri olarak öne çıkmakta. MACD’nin artı seviyelere yaklaştığı paritede üst tarafta 1,1349’daki 100 günlük ortalama ve 1,1385’deki Bollinger üst bandı direnç seviyeleri.

Büyüme beklentilerini aşağı revize edilmeye devam ettiği Avrupa bölgesinde sorgulanabilecek Euro’nun değerlenmesine karşılık alt tarafta ise 5 0 günlüğün yer aldığı 1,1 3 psikolojik desteğin altında 1,1272’deki Bollinger orta bandı takip edilebilir. CFTC’de son iki senenin en yükseğinde olan net kısa spekülatif pozisyon büyüklüğü – 102k kontrata ulaşmış durumda.

PROFESYONEL TRADER EKRANLARINI ÜCRETSİZ DENEMEK İÇİN TIKLAYIN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin