EUR / USD Paritesi Yorumları / İntegral Yatırım – (27.02.2019)

EURUSD paritesinde değişiklik yok

EURUSD paritesi 1.13-1.14 aralığındaki seyrini koruyor. Dün akşam, ABD Senatosu Bankacılık Komitesinde sunum yapan Fed Başkanı Powell’ın açıklamaları ve sonrasında cevapladığı sorular, piyasalarda hareket yaratmadı. Aynı sunumu, Powell bugün ABD Temsilciler Meclisi’nde yapacak ve soruları yanıtlayacak. Dünün ardından, Powell kaynaklı bir hareket beklemeyebiliriz. Veri takvimi açısından, bugün Euro Bölgesinden ve ABD’den açıklanacak veriler bulunuyor. Ancak EURUSD üzerinde etkisi sınırlı kalabilir. Diğer yandan, ABD Başkanı D. Trump ve Kuzey Kore Lideri Kim Jong-un, Vietnam’ın başkenti Hanoi’de bugün bir araya gelmesi bekleniyor. Görüşmeden çıkacak söylemler önemli olabilir.

Teknik Analiz: Euro/Dolar için ana destek 1.1260 seviyesinden geçiyor. Bu seviyenin altına gerileyemediği sürece EURUSD paritesinin 1.13-1.15 aralığındaki seyrini korumasını bekleyebiliriz. Paritede teknik görünüm yatay, yukarı yönde tepkilerinde şimdilik güçlenemiyor. Güç kazanabilmesi adına ilk etapta 1.14 seviyesinin üzerinde yerleşik bir alan oluşturmasında fayda var.

Destekler: 1.1300 / 1.1260 / 1.1210
Dirençler: 1.1395 / 1.1460 / 1.15

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN