EUR/USD Paritesi Yorumları / İntegral Yatırım – (19.01.2021)

EURUSD yükselen trendini sürdürüyor

EURUSD paritesi, sabah saatlerinde 1,2096 seviyesinde. Joe Biden yönetiminde Hazine Bakanlığı’nı devralacak olan eski Fed Başkanı Janet Yellen’ın, Senato’da bakanlığının onaylanacağı oturumda seçilmiş başkan Biden tarafından açıklanan destek paketine destek çağrısında bulunması bekleniyor. Yellen’ın bugün yapacağı açıklamasına yönelik oluşan beklentiyle beraber dolar endeksinde 90,60’lı seviyelere doğru kısmi bir zayıflama gözlemlenirken EURUSD paritesi 1.21’li seviyelere doğru yukarı yönlü hareket yaptı.

Biden tarafından geçtiğimiz hafta açıklanan teşvik paketi, 1,9 trilyon dolar büyüklüğündeydi. Önümüzdeki günlerde açıklanması beklenen paketin boyutunun büyümesi halinde paritenin kısa vadede yukarı yönlü hareket etmesinin zeminini hazırlayabilir. Teşvik paketine yönelik gelişmelerin akıbeti EURUSD için önemli. Euro Bölgesi’nde ise gözler İtalya’da bugün ve yarın gerçekleşecek olan hükümet güvenoyu oylamasında olacak. Bugün yapılacak oylamada Başbakan Giuseppe Conte hükümetinin İtalya Senatosu’nda güvenoyu alamaması sonucunun euroyu zayıflatması beklenebilir. Veri kanadında ise bugün açıklanacak olan Almanya TÜFE ve ZEW anketi verileri izlenecek.

Teknik Analiz: Paritede yükselen trend sürüyor. Dün test edilen ve 50 günlük hareketli ortalama olan 1,2076 seviyesinin üzerinde görünüm korunursa alımlar hızlanabilir. 1,2147 seviyesi parite için yakın direnç. Bu seviye aşıldığı takdirde 22 günlük hareketli ortalama olan 1,2207 seviyesi direnç olarak ön planda. Aşağı yönlü hareketlerde ise 1,2076 seviyesi önemli bir destek. Bu desteğin kırılması durumunda 1,2050 desteği izlenebilir.

Dirençler: 1.2147 / 1.2170 / 1.2207
Destekler: 1.2076 / 1.2050 / 1.20

Kaynak: İntegral Yatırım Forex ve VİOP Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN