EUR / USD Paritesi Yorumları / İntegral Yatırım – (15.05.2019)

EURUSD paritesinde zayıf seyir sürüyor

Euro/Dolar paritesinde yukarı yönlü eğilimin satış baskısıyla karşılandığı ortam devam ediyor. Euro Bölgesi için yeni bir hikaye yok. Buna karşın ABD – Çin ilişkilerini yakından izlemeye devam ediyoruz. Açıklamalar küresel piyasalarda ABD Dolarında hareketlilik yaratabilir. Euro Bölgesi için bugün 1Ç dönemini yansıtacak büyüme rakamlarının açıklanması bekleniyor. Beklentilerden farklı bir sapma göstermemesi halinde pariteye yansıması sınırlı kalabilir. Bununla birlikte Euro Bölgesi’nde İtalya’nın AB’nin bütçe açığı tavanı için gayri safi yurtiçi hasılanın % 3’ü olan kuralının esnetilmesine yönelik bazı açıklamaları dikkat çekti. Tekrar bir İtalya bütçe sorununun doğup doğmayacağını şimdilik söylemek için erken ancak böyle bir durumda Euro’nun negatif etkilenmesi beklenilebilir. Gelişmelerin izlenmesinde fayda var.

Teknik Analiz: EURUSD paritesinde 22 ve 50 günlük ortalamalarından oluşan teknik zayıflama sonrası paritede destek seviyelerine doğru yönelim devam ediyor. Paritede ana destek seviyesi 50 günlük ortalamaya denk gelen 1.1250 seviyesinden geçmekte. Bununla birlikte güçlü destek olarak 1.1175 seviyesi arasındaki yatay ancak zayıf seyir izlenebilir.

Destekler: 1.1175 / 1.1120 / 1.1060
Dirençler: 1.1250 / 1.1340 / 1.1380

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN