EUR / USD Paritesi Yorumları / İntegral Yatırım – (13.11.2019)

Euro/Dolar’da 1.10 desteği çalışıyor

Euro/Dolar bu sabah 1.1013 seviyesinde işlem görüyor. Parite yukarı yönlü hareketinde başarılı kalamıyor. Paritenin tekrar güç kazanması için 1.1070 direnç seviyesinin üstünde yerleşik seyirlere ihtiyaç var. Buna karşın şimdilik 1.10 seviyesinden gelen yukarı yönlü tepkiler paritedeki aşağı yönlü eğilimi sınırlıyor. Gün içi işlemlerde EURUSD paritesi için yatay ve sıkışık bir seyir oluştuğunu söylemek mümkün. ABD’de Trump’a yönelik azil soruşturmasında kamuya açık oturumlar başlıyor. Haftaya açık oturumda ifade verecek isimler çağrılacak. Bu konu ile ABD – Çin ticaret görüşmelerine yönelik haberler ABD Dolarının gücünü belirleyebilir. Dolayısıyla haber akışlarına karşı temkinli olmakta fayda var. Bununla birlikte bugün ABD’de TÜFE rakamları ile ABD Başkanı Powell’ın ABD kongresindeki konuşması ön planda olacak. Euro Bölgesinde ise sanayi üretim verileri izlenecek.

Teknik Analiz: EURUSD’de 1.10 seviyesi destek olarak izlenebilir. Şimdilik bu seviyenin aşağı yönde kırılmaması paritede sınırlı yukarı yönde hareketleri destekliyor. Ancak yükseliş eğiliminin daha güçlü sağlanması için 1.1070 seviyesinin aşılması şart. Buna karşın 1.10 seviyesinin aşağı yönde kırılması ve bu seviyenin altında kapanışlar oluşması halinde yukarı yönlü güçlenme için zamana ihtiyaç olacaktır.

Destekler: 1.1000 / 1.0970 / 1.0920
Dirençler: 1.1070 / 1.1090 / 1.1110

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN