EUR / USD Paritesi Yorumları / İntegral Yatırım – (06.12.2018)

Günlük Euro/Dolar Paritesi Yorumu

Euro/Dolar kararsız ve yönsüz

İtalya bütçesi Avrupa’da gündem maddesi olmaya devam ederken Euro/Dolar paritesinde kararsız ve yönsüz hareketler sürüyor. Haftanın dördüncü işlem gününde forex piyasalarında Euro/Dolar 22 günlük ortalamasının hemen altında 1.1345 seviyesinde hareket etmekte. ABD ekonomisine yönelik büyüme endişeleri finansal piyasalarda hissedilirken Euro Dolar karşısında güçlenmekte zorlanıyor. Gün içerisinde İtalya ve Brexit’e yönelik haber akışlarına yönelik hassasiyetimiz devam ediyor. Bununla birlikte dün Ulusal yas nedeniyle ABD piyasalarının kapalı olması, verilerin bugüne ertelenmesine neden olmuştu. Bugün ABD’de ADP özel sektör istihdam değişimi, hizmet PMI ve fabrika siparişleri ön plana çıkacak.

Teknik Analiz: EURUSD paritesinde kararsız ve yönsüz seyirler sürüyor. Net olarak bir yönden bahsetmek zor. Şimdilik 22 günlük ortalaması etrafındaki hareket devam ediyor. 1.1350 seviyesine denk gelen 22 günlük ortalama paritede denge noktasını oluşturuyor. Bu seviyenin üzerindeki seyirlerde 50 günlük ortalamaya denk gelen 1.1406 seviyesi paritede direnç görevi görmekte. Euro/Dolar için ana stratejimiz yükselişlerin satış fırsatı olarak kullanılması yönünde olmaya devam ediyor.

Dirençler: 1.1400 / 1.1430 / 1.1490
Destekler: 1.1300 / 1.1235 / 1.1160

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin