EUR/USD Paritesi Yorumları / İnfo Yatırım – (5.08.2022)

Hafta başı 1,0212 seviyesinden başlayan EUR/USD paritesi, haftanın son işlem gününde, haftaya başlangıç seviyesinin bir miktar üzerinde fiyatlamalar gerçekleştiriyor. Dün 1,0158 seviyesinden açılan EUR/USD paritesi, gün boyu izlediği seyirde yüzde 0,86 değer kazanımı yaşayarak günü, 1,0245 seviyesinden tamamladı. Dün piyasalar AMB’nin kendi sitesi üzerinden yayınladığı Aylık Rapor verisini takip etti. Özetle raporda, enflasyon istenmeyen bir şekilde yüksek olmaya devam ediyor ve bir süre Yönetim Konseyi’nin hedefinin üzerinde kalması bekleniyor denildi.

Ayrıca en son veriler büyümede yavaşlamaya işaret ederek, 2022’nin ikinci yarısı ve sonrası için görünümü bulanıklaştırıyor. Ek olarak Yönetim Konseyi, orta vadede enflasyonun yüzde 2 hedefinde istikrar kazanmasını sağlamak için tüm araçlarını yetkisi dahilinde ayarlamaya hazırdır denildi. Bugün gözler ABD kanadında gelecek olan Tarım Dışı İstihdam verisinde olacak. FED’in de yakından takip ettiği veri ile birlikte küresel bazda volatilite oldukça artacaktır. Veri TSİ 15:30’da açıklanacak. EURUSD paritesini teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde sırasıyla 1.0295 – 1.0462 – 1.0602 seviyeleri direnç noktaları olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü gevşemelerde ise 1.0126 – 1.0031 – 0.9950 seviyeleri destek noktaları olarak test edilebilir.

Kaynak: İnfo Yatırım Forex Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!